Len vďaka dôkladnej starostlivosti vám bude klimatizácia v aute slúžiť dlho a spoľahlivo. Pravidelným čistením klimatizácie sa navyše staráte nielen o jej funkčnosť, ale aj o svoje zdravie. Špinavá klimatizácie je často totiž nielen zdrojom zápachu, ale aj pôvodcom rôznych baktérií. V našom servise vám ponúkame kompletnú starostlivosť o klimatizáciu vo vašom vozidle, ktoré zahŕňa: plnenie a čistenie klimatizácie aj diagnostiku klimatizácie a odhalenie prípadných netesností chladiaceho systému. 

1. Profesionálne plnenie klimatizácie

Plnivo klimatizácie z chladiaceho okruhu postupne uniká. A to aj vtedy, ak klímu pravidelne nepoužívate. Odhaduje sa, že priemerné straty plniva klimatizácie môžu ročne dosiahnuť aj okolo 15 %. Plnenie klimatizácie je preto vhodné vykonať aspoň raz za 2 až 3 roky. Pravidelné čistenie a plnenie klimatizácie, predstavuje základ pre dlhú životnosť vašej klímy a príjemný vzduch v aute.

⏱️ Odhadovaný čas úkonu : 1 – 2 hod.

Servisný úkon zahŕňa

  • odsatie starého chladiva
  • vákuovanie systému
  • podtlakový test tesnosti systému (zistenie hrubých netesností)
  • tlaková skúška
  • doplnenie oleja + UV farbiva (prevencia na hľadanie malého úniku)
  • naplnenie chladivom
  • kontrola tesnosti plniacich ventilov

💸 Diagnostika klimatizácie: 42 €/h
💸 Plnenie klimatizácie: 65 €

Ako zistím, že je ten správny čas na plnenie klimatizácie

Máte pocit, že vaša klimatizácia v aute stráca svoju účinnosť? S najväčšou pravdepodobnosťou je za tým nedostatočný objem chladiaceho paliva, kvôli čomu klíma nevie pracovať tak efektívne, ako prv. Zreteľným ukazovateľom je aj fakt, že vaša klíma v aute nebola plnená viac ako 3 roky. To už je naozaj hraničné obdobie, ktoré vydrží klimatizácia bez doplnenia kvapaliny.

Výhody plnenia klimatizácie

Lepší vzduch v aute

Vyššia účinnosť klimatizácie

Ochrana kompresoru klimatizácie

2. Profesionálne čistenie klimatizácie

Bežne dostupné čističe na klímu síce zvládnu dočasne zahubiť baktérie a plesne v klimatizácii, no nikdy ju nedokážu vyčistiť tak dôkladne ako čistenie ozónom. Dôkladné vyčistenie klimatizácie ozónom aspoň raz ročne vám pomôže zbaviť sa všetkých patogénov a zároveň aj zvýši účinnosť klimatizácie.  

⏱️ Odhadovaný čas úkonu : 45 min.

Servisný úkon zahŕňa

  • dezinfekcia interiéru vozidla ozónom
  • čistenie a dezinfekcia klimatizačných potrubí

Prečo by ste mali klímu v aute pravidelne čistiť

Vo výparníku klimatizácie je vysoká vlhkosť. A v presne v takomto prostredí sa dobre darí rôznym baktériám, plesniam, vírusom či roztočom. Zanesená klíma v aute preto môže časom viesť aj k rozvoju rôznych zdravotných problémov.

Výhody čistenia klimatizácie

Lepší vzduch v aute

Vyššia účinnosť klimatizácie

Zahubenie baktérií a plesní

 

3. Diagnostika klimatizácie

Diagnostika klimatizácie vám pomôže odhaliť prípadné problémy chladiaceho systému. Tento výkon oceníte napríklad vtedy, ak sa vám neprimerane rýchlo míňa chladiaca kvapalina.

Servisný úkon zahŕňa

  • hľadanie netesností chladiaceho systému