Výmena motorového oleja je jeden zo základných úkonov v autoservise, ktorému sa nevyhne žiadny majiteľ motorového vozidla.

Kompletná výmena motorového oleja

Motorový olej je potrebné meniť cca každé 2 roky, alebo po najazdení približne 20 000 kilometrov. Konkrétny interval výmeny motorového oleja sa môže pre jednotlivé druhy olejov jemne líšiť. Optimálny interval výmeny motorového oleja pre vaše auto nájdete v technickej dokumentácií vozidla. Čas, kedy je potrebné vymeniť olej vám zároveň pripomenie aj palubný počítač vo vašom vozidle. 
⏱️ Odhadovaný čas úkonu : 45 min.

Servisný úkon zahŕňa

  • kompletné vypustenie starého oleja
  • výmena olejových filtrov
  • naliatie nového oleja

 

Výhody profesionálnej výmeny motorového oleja

Žiadne starosti s likvidáciou starého oleja

Odborná výmena filtrov

Vykonanie špinavej práce

Prečo je dôležité pravidelne meniť motorový olej 

Motorový olej plní v aute viacero dôležitých funkcií.  Tou najhlavnejšou je ochrana pohyblivých častí motora a zmiernenie ich trenia. Tým zároveň chráni jednotlivé komponenty aj pred prehrievaním. Poslednou jeho dôležitou úlohou je odvádzanie nečistôt z motorového systému. Čím je motorový olej starší a filtre špinavšie, tým si olej horšie plní spomínané funkcie. A to vedie k zbytočnému opotrebovania drahých súčastí motora, porucha ktorých vás v konečnom dôsledku vyjde omnoho drahšie, než výmena motorového oleja.